تحلیل تکنیکال

حجم های مشکوک

برنده ها و بازنده ها

پس از چند ساعت تاخیر در عرضه اولیه تامین سرمایه امید، هر سهم این شرکت۱۶۰ تومان کشف قیمت شد تا نخستین شرکت صنعت و یازدهمین شرکت جدید سال هم وارد بازار شود.تامین سرمایه امید لوگو 2

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات چهارشنبه، شاخص بورس با کاهش 82 واحدی به 95 هزار و 508 واحد رسید، عرضه اولیه 10 درصد سهام تامین سرمایه امید به عنوان نخستین تامین سرمایه با تاخیر چند ساعته به دلیل بروز مشکلی در کد سهامداری یکی از 4 سهامدار عمده (چادرملو) همراه بود اما بالاخره این واگذاری انجام و هر سهم آن 160 تومان کشف قیمت شد.

این عرضه شامل 490 میلیون سهم بود که به روش ثبت سفارش و با محدوده قیمتی 150 تا 160 تومانی و سهمیه حداکثری 10 هزار سهم هر کد حقیقی و حقوقی انجام و طی آن بیش از78 میلیارد تومان داد و ستد شد.

در این میان به دلیل تقاضای زیاد متقاضیان، به هر کد 3 هزار و 107 سهم به ارزش 492 هزار تومان تخصیص داده شد و 490 میلیون سهم به حدود 157 هزار و 708 نفر تعلق خواهد گرفت.

به این ترتیب، "امید" نخستین شرکت از حدود 9 شرکت تامین سرمایه فعال بازار سرمایه است که به عنوان یازدهمین شرکت جدید سال جاری وارد بازار سهام شده است.

آخرین عرضه اولیه سهام مربوط به فولاد کاوه جنوب کیش در 26 مهر بود و تاکنون شرکت های به پرداخت ملت، مبین وان کیش، هتل کوثر اصفهان ، چدن سازان ، های وب، تولید و صادرات ریشمک ، لیزینگ شرق ، آسیا سیر ارس ، پگاه آذربایجان شرقی و فولاد کاوه جنوب با عرضه اولیه سهام وارد بورس و فرابورس شده اند.

تامین سرمایه امید با سرمایه 490 میلیارد تومانی در اولین پیش بینی درآمد حسابرسی نشده هر سهم سال مالی آذر سال آینده ، سود هر سهم را 237 ریال اعلام کرده بود اما در گزارش جدید، این سود را با تعدیل مثبت یک درصدی ابتدا به 293 و سپس با افزایش 10 درصدی سود خالص به 322 ریال رسانده است.