شفا, عرضه اولیه

شفادارو رسما به بازار سهام پیوست

عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری شفادارو امروز انجام شد. به گفته معاون نظارت بر ناشران و اعضای شرکت بورس حداقل قیمت برای سفارش‌گیری ۴۰۰ تومان و حداکثر آن ۴۱۵تومان در نظر گرفته شد.شفا شفادارو لوگو

مراسم عرضه اولیه سهام شفادارو امروز در شرکت بورس تهران برگزار شد. بر همین اساس با اعلام پیام ناظر تعداد 117 میلیون و 943 هزار سهم معادل 10 درصد سهام سرمایه گذاری شفادارو به عنوان پانصد و شانزدهمین شرکت پذیرفته شده در گروه محصولات دارویی عرضه شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در این نشست روح الله حسینی مقدم، معاون نظارت بر ناشران و اعضای شرکت بورس در خصوص ارزش گذاری سهام سرمایه گذاری شفادارو بیان کرد: قیمت گذاری این شرکت بر اساس محاسبه ارزش خالص دارایی پرتفوی (NAV) شرکت صورت گرفته است. به این ترتیب حداقل قیمت برای سفارش‌گیری ۴۰۰ تومان و حداکثر آن ۴۱۵تومان در نظر گرفته شد.

وی در ادامه افزود: تمام صورت های مالی این شرکت مورد بررسی قرار گرفته است، که بر اساس آخرین اظهارات کارشناسان شرکت بورس «شفا» از شفافیت کامل در صورت های مالی برخوردار است.

به گفته معاون نظارت بر ناشران و اعضای شرکت بورس، این شرکت متعهد شده در مرحله پذیره نویسی تا 50 درصد خریدار سهم باشد. با توجه به اینکه سهامدار عمده این شرکت سابقه خوبی در حمایت از سهم شرکت های دیگر دارد انتظار حمایت از سهم وجود دارد.

در این جلسه روح الله حسینی مقدم در خصوص دیگر عرضه های شرکت بورس تهران نیز ابراز داشت: احتمال اینکه تا پایان امسال سهام یک شرکت دیگر به صورت اولیه در بورس عرضه شود، وجود دارد، به طوری که اگر شرکت سامان پرداخت تا روز مقرر تمام مدارک درخواستی را ارائه کند، به زودی عرضه می شود.

عرضه اولیه هفت شرکت از ابتدای سال

در بخش دیگر این نشست اسماعیل درگاهی، مدیر پذیرش شرکت بورس تهران در خصوص سهام شرکت شفادارو بیان کرد: شفادارو هر سال برنامه تقسیم سود ۷۵ درصدی در مجمع داشته که احتمالا امسال هم به همین میزان سود تقسیم می کند.

وی در ادامه و با اشاره به عرضه های اولیه شرکت بورس گفت: با عرضه اولیه شفادارو، تعداد شرکت های عرضه شده از ابتدای سال به ۷شرکت می رسد .شرکت هایی نظیر توسعه صنعت و نفت پرشیا، لیزینگ پارسیان ، آسیاتک ، گروه صنعتی مینو ، نفت جی و توسعه مولد نیروگاهی جهرم در برنامه عرضه اولیه سال آتی قرار دارند.

در این نشست، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شفادارو به علت کسالت حاضر نشد و تنها نماینده از سوی سهامدار عمده به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری ملی بود. وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نحوه حمایت از سهم عنوان کرد: حمایت از سهام «شفا» ادامه دار است، چراکه سهامدار عمده از سود سهام شرکت منتفع است.

وی همچنین عنوان کرد: در راستای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، سرمایه گذاری بانک ملی دارایی های خود را واگذار می کند. در این شرکت ، طی مرحله اول ۱۰درصد ، و مابقی در مقاطع بعدی به صورت بلوکی عرضه می شود.