سایت سام سهام در حال حاضر به صورت آزمایشی در حال به روز رسانی است و نسخه جدید سایت تا پایان سال در دسترس قرار خواهد گرفت.

توضیح کرباسیان درباره توقف نماد بانکها و فروش سهام آکنتور

وزیر اقتصاد توقف نماد برخی شرکت های بورسی ناشی از مسئله قضایی اعلام کرد و گفت: از امروز سهامداران کنتورسازی می توانند اقدام به فروش دو هزار سهم کنند.

مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، مسعود کرباسیان در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما ، درباره باز شدن نماد شرکت های بورسی گفت: در بورس از 37 نماد بسته، 20 نماد باز شده و در فرابورس هم تعداد نمادهای بسته از 12 نماد به 8 و در بانک ها از 8 به 4 نماد کاهش یافته است.

وی دلیل بسته بودن برخی نمادها را مسئله قضایی آنها اعلام کرد و ادامه داد: اکنون فقط یک بانک دولتی داریم که نماد آن بسته است و در یک ماه گذشته مجمع همه بانک ها جز یک بانک برگزار شده و صورت های شفاف مالی آنها ارائه می شود.

کرباسیان درباره فروش سهام کنتورسازی نیز گفت: از امروز سهامداران کنتورسازی می توانند اقدام به فروش دو هزار سهم کنند.

براساس این گزارش، وزیر اقتصاد در حالی این موارد را اعلام کرده که اولا" نماد دو بانک صادرات و تجارت بسته است نه یک بانک. دوما" علاوه بر دو بانک صادرات و تجارت ، نماد بانک های ، پاسارگاد ، پارسیان ، پست بانک ، سرمایه ، دی ، گردشگری، ایران زمین و موسسه مالی کوثر بسته است.

سوما" تا به امروز ساز و کار فروش سهام کنتورسازی اعلام نشده و قرار است در آینده ایی نزدیک مشخص شود.