فسلیر, تکنو

تداوم رشد و صف خرید سهام دو شرکت با بی توجهی به بورس و فرابورس

قیمت سهام دو شرکت تکنوتار و سولیران بی توجه به موضع بورس و فرابورس با ادامه رشد قیمت و صف خرید همراه و به بازدهی ۲۸ و ۵۵ درصدی در ۶ روز کاری رسید.uptrend arrow orange

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات دوشنبه 6 فروردین، نماد دو شرکت تکنوتار و سولیران به دلیل افزایش بیش از 20 و 40 درصدی قیمت در 5 روز کاری بسته و مقرر شد دیروز با محدودیت دامنه نوسان باز شود.

این دو شرکت باید طبق مقررات، درباره علت نوسان قیمت سهام توضیحی کلیشه ایی می دانند که چنین اقدامی نکردند تا مسئولان بورس و فرابورس در اطلاعیه ایی یکسان مبنی بر عدم پاسخگویی به سهامداران توصیه کنند این موضوع را در تصمیم گیری ها لحاظ کنند.

در این میان نماد "تکنو و فسلیر" دیروز باز شد اما سهام این دو شرکت بی توجه به موضع بورس و فرابورس با ادامه رشد قیمت و صف خرید همراه شد.

به این ترتیب بهای هر سهم تکنوتار با بیش از 5 درصد افزایش دیگر به 2508 ریال رسید تا بازدهی سهام آن در 6 روز کاری به حدود 28 درصد برسد.

این شرکت 16 میلیارد تومانی در بازار دوم بورس حضور دارد و مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام و شخصی حقیقی با 5.8 و 5.1 درصد سهم، جزء سهامداران ان محسوب می شوند.

همچنین با بازگشایی دیروز نماد سولیران، هر سهم این شرکت هم با 19.9 درصد افزایش به 8306 ریال بالغ شد و بازدهی سهام آن در 6 روز کاری از 55.5 درصد هم بیشتر شود.

در ترکیب سهامدرای این شرکت 10 میلیارد تومانی حاضر در بازار پایه فرابورس هم سازمان تامین اجتماعی با مالکیت بیش از 87 درصدی حضور دارد.